“Most professional operation I have worked with. The very best”

Katie Jones

Jsme duo čajmenů, Dalibor a Matouš. Společně tvoříme hutné jádro hudebního uskupení Zenový čaj. Hrajeme modern ethno a děláme improvizační show. Sakra dynamickou! Spolu s našimi hosty zhudebňujeme přitomný okamžik.

 

Zenový čaj není kapela. Kdokoliv může přijít a zapojit se, stát se součástí.

 

Své jméno nese po humorné poznámce ostravského čajmena Ondřeje Bahníka, kterou pronesl při velkolepém podání vody z vodovodu v čajovně. Svým názvem se odkazuje jak na čajovou kulturu, tak na nepolapitelnou specifikaci zenového tajemství - bezprostřední překvapení.

 

Stejně tak působí i celá formace – někdy kvartet o jedné osobě, jindy trio v páru. Improvizace je hlavním cílem. Spontánní hudba plynoucí odnikud.

 

Dlouho jsme chtěli nahrát album, které by se drželo konceptu Zenového čaje a bylo nahrané naživo. V létě 2014 se nám to povedlo. Rozjeli jsme sbírku a do studia jsme pozvali na čaj ty nejlepší hudební hosty. Až doteď jsme nechali zenový čaj zrát a šlechtili jsme jeho lístky.

 

Buskerjam profil
Profil na Bandzone.cz
First Flush

Máte-li raději fyzické CD,
můžete si ho koupit v brněnské Chajovně, ostravské Šambale, nebo objednat přes matousvins@gmail.com

Co o albu říkají

Dominik Jelínek:
„Tohle album je úplná pecka! Je parádní, jak různou hudbu v něm najdete. Jednou super pomalá čajová hudba, krásnej chill, a za chvíli hrozná party. Překvapilo mě, kolik různých kombinací nástrojů jsem tam slyšel a nejvíce mě dostala ta s beatboxem.”

 

Buskerjam.cz:  
„Očekávaná sklizeň alba First Flush je citlivým i objevným spojením hry na digeridoo
s jazzovými prvky saxofonu, bicích a zpěvu.

Jako by se australští domordci
(a ne jen oni) vznesli a spojili v hudebním mraku s americkými černošskými  jazzmany.

Z tohoto  hudebního mraku plynoucího od Brna na nás září uklidňující paprsky i dopadá rytmický déšť té nejzajímavější world music v ČR.

V těchto dnech album posloucháme stále dokola, bez ohledu na proměnlivost počasí máme stále slunečno.”

 

Martin Swiech:

„Nadčasová hudba své vlastní kategorie, která zatím nemá název. Já sám ji pozažuji za směs ethno, new age, taneční a rytmické, ale zároveň i relaxační hudby. Kvalitní materiál, ke kterému se budu často vracet. Zažijete plavbu na lochnesce, výpravu lesem i horami a tanec na rozkvelé louce. Vřele doporučuji!”